آیا ژاپن رویای رقابت خودروهای هوایی را به واقعیت تبدیل خواهد کرد؟
1396-04-26
آیا ژاپن رویای رقابت خودروهای هوایی را به واقعیت تبدیل خواهد کرد؟

در حالی که تا پیش از این رویای پرواز خودرو در اسمان در فیلم های علمی – تخیلی به تصویر کشیده می شد بزودی این رویا می تواند به واقعیت تبدیل شود.

شبکه خبری CNN در گزارشی اشاره کرده که گروهی از مخترعان ژاپنی در حال برنامه ریزی بلندپروازانه ای برای راه اندازی یک خودروی پرنده به نام «اسکای درایو» تا المپیک تابستانی ۲۰۲۰ میلادی در توکیو هستند.

این پروژه ابتکاری از سوی کارتیویتر (Cartivator) یک شرکت غیر انتفاعی در توکیو حمایت می شود. "ریوتارو موری" مدیر بازرگانی این شرکت به سی ان ان می گوید:این اولین ماموریت پروازی ماست. هدف آن است که از این خودرو برای حمل و نقل فردی که  شعله المپیک را روشن می کند استفاده شود.

CNN با اشاره به جزئیات بیش تری درباره این خودروی پرونده می نویسد:«اسکای درایو دارای سه چرخ، چهار روتور و با فناوری پهپادی است و در ارتفاع ۳۳ فوتی یا ۱۰ متری پرواز می کند و به سرعت هوایی بالای ۶۲ مایل یا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت هم می تواند برسد و قابلیت بزرگنمایی تصویر آن ۹۳ مایل یا ۱۵۰ کیلومتر در ساعت بر روی زمین است. این شرکت مدعی است که خودرویی که خواهد ساخت کوچکترین خودروی پرنده در جهان است و مطمئنا می توان با ان سواری ای راحت داشت.

طول آن ۹.۵ فوت یا ۱۱۰ سانتی متر، عرض آن ۴.۲ فوت یا ۱۳۰ سانتی متر و ارتفاعش ۳.۶ فوت یا ۱۱۰ سانتی متر است و ظرفیت حمل یک نفر را دارد. ژاپنی ها می گویند در حال حاضر شرکت هایی از امریکا، امارات، آلمان، هلند و چین نیز در حال سعی برای ساخت یک خوردوی پرنده هستند در نتیجه در حال رقابت با این کشورها هستند.